השתלת שיער וטיפולים בנשירה

השתלת שיער ושיטות טיפול בתופעות נשירה

לפחות 30% מהגברים בישראל יגיעו לגיל 30 עם מפרצים רחבים ונטייה להתקרחות. בעוד שאצל גברים מדובר בתופעה תורשתית במהותה, אצל נשים המצב שונה לחלוטין – תזונה, לחץ נפשי והתאוששות ממחלות הם הטריגרים העיקריים.

נחזור לגברים אם כן, אין ספק כי תנאים סביבתיים הכוללים זיהום אוויר, לחץ נפשי ותזונה לקויה מעודדת נשירה מוגברת. יחד עם זאת, גם שמירה על תנאים סטריליים אינה מבטיחה כי הרעמה תישאר במקומה. מה עושים נגד נשירת שיער?

שימוש בתרופות למניעת נשירת שיער

שתי התרופות הידועות ביותר בעולם למניעת נשירת שיער הן מינוקסידיל ופרוספיה. אגב, שתי התרופות הנ"ל פותחו במקור כפתרונות לתופעות של לחץ דם והגדלת הערמונית אך התגלו כמועילות נגד התקרחות גברית.

תרופות אלה יעילות כל כך מפני שהן הופכות או עוצרות את התהליך הכימי הגורם לנשירת שיער -  הפיכת הטסטסטורון לדה טסטורון ומניעת התנוונות זקיק השיער.

המינוקסידיל מגיע בצורת תמיסה שצריך למרוח אותה על מקום ההתקרחות פעמיים ביום. התרופה עוצרת התקרחות אצל כ- 40% מהגברים בלבד ולעתים רחוקות מצמיחה שיער חדש.

פרופסיה
מגיעה בצורת גלולה אותה לוקחים פעם ביום. היא עוצרת התקרחות אצל 90% מהגברים ואצל 60% נצפית צמיחה מחדש של שיערות. יחד עם זאת, חסרונה העיקרי הוא הירידה בחשק המיני הנובעת מלקיחת הכדורים.

גם המינוקסידיל וגם הפרופסיה יקרות מאוד ומשעבדות את המשתמשים לכל חייהם. ברגע שתפסיקו להשתמש, נשירת השיער תשוב.

צמחי מרפא וסוגי ויטמינים לטיפול בנשירה

אבץ, ויטמין C , ויטמין B, חומצות אמינו ועוד צמחים, תמיסות ובלילות המורכבות מחומרים טבעיים ואמורות למנוע נשירת שיער. האמת נמצאת באמצע. חומרים טבעיים אינם מונעים נשירת שיער תורשתית – הסיבה העיקרית לתופעה, אך בהחלט עוזרות לשילוב תזונתי נכון יותר בגוף ומילוי חוסרים העוזרים לתהליך הנשירה.

במילים אחרות, צמחים, וויטמינים ותוספי תזונה יכולים לעזור לנו להיות יותר בריאים ופחות לחוצים אך לא מונעים את התהליך הטבעי של הגוף.

ניתוח השתלת שיער

השתלת שיער היא פתרון כירורגי, חד פעמי, למניעת נשירת השיער ולהחזרת הרעמה לראש. יותר מ- 90% מהאנשים שעברו השתלת שיער דיווחו על גדילה מחדש של שיער והצלחה כוללת.

השתלת שיער היא תהליך של העברת שיער מהעורף אל הקרקפת. זקיקי שיער נלקחים מהעורף ומושתלים על הקרקפת. התהליך נעשה בצורה מיקרוסקופית ואינו משאיר צלקות. הזקיקים מושתלים בכל האיזורים אשר סובלים מנשירה בצורה אסטטית.

השתלת שיער נעשית בידי מנתח פלסטי מומחה בלבד כך שלפני הניתוח עוברים את כל הבדיקות הנדרשות לשם הניתוח. התהליך עצמו נעשה תוך הרדמה מקומית בלבד ואינו כואב כלל. השיער המושתל על הקרקפת הוא למעשה השיער של המטופל עצמו כך שאין חשש לחוסר התאמה.

יתרון נוסף ועיקרי של שיטת טיפול זו הוא החד פעמיות ופתירת הבעיה אחת ולתמיד. מחקר מקיף לגבי טיב המנתח ועמידה בכל הדרישות הרפואיות הופכות את ניתוח השתלת שיער לפתרון הטוב ביותר.מאמרים אחרונים

קישורים
- ביטוח בריאות חינם
- השתלת שיניים

חיפוש באתרצור קשר:
שם:
דוא"ל:
טלפון:
תוכן:
השתלות | סיסטיק פיברוזיס | השתלת מוח עצם | מפת האתר

האם השתלת שיער הנה פתרון יעיל לתופעת נשירת שיער? באילו שיטות נוספות ואחרות ניתן לטפל בתופעה של נשירת שיער?